AKO SI VYROBIŤ ZÁVESNÚ DEKORÁCIU S TILLANDSIAMI?

Prichádza jar a s ňou pekné slnečné dni, ktoré  po zimných dňoch príjemne naladia každú dušu. Slnečné dni však môžu pokaziť bláznivé aprílové vrtochy počasia. Čas, kedy sa vám  nechce ísť von si môžete spríjemniť  tvorením dekorácie, ktorú sme pre vás vymysleli. Je vhodná aj ako originálny darček, ktorého pridanou hodnotou bude úsilie a láska, ktoré do procesu výroby vložíte.

Ako si doma vyrobiť originálnu ozdobu?

Chcete si skrášliť svoj domov, skrátiť si dlhú chvíľu počas upršaných dní alebo sa chystáte obdarovať niekoho z rodiny, či okruhu priateľov? Túto jednoduchú dekoráciu zvládne vyrobiť naozaj každý – ženy, muži ba aj deti. S tvorivými typmi si tak môžete vylepšiť deň na príjemné majstrovanie.

Čo budete potrebovať?

  1. Špagát
  2. Tekuté disperzné lepidlo
  3. Nožnice
  4. Balóny
  5. Misku

Začnite tým, že si nafúknete balón na požadovanú veľkosť a na konci urobíte uzol, aby vám nesfúkol. Do misky nalejte  lepidlo a ponorte do neho odstrihnutý špagát. Špagát namočený v lepidle  namotávajte na balón, až do požadovanej hustoty, ktorú môžete vidieť na obrázku alebo si pozrieť na našom videu. Lepidlo nechajte schnúť aspoň 24 hodín a vy si doprajte zaslúžený oddych alebo šálku čaju.

Po uplynutí tejto doby zoberte nožničky, ktorými prepichnite balón a následne ho  zo špagátovej gule vyberte. Potom vystrihnite otvor, do ktorého si  umiestnite vybranú tillandsiu. Takto pripravené špagátové gule zaveste na viditeľné miesto a dekorácia je hotová. Prípadne ozdobu ako darček umiestnite do darčekovej tašky. Ak vás kreatívna nálada neopúšťa, pokojne na ňu vymyslite kreatívne balenie či kartičku s venovaním.

Mnoho ďalších informácií o tillandsiách, o tom, ako sa o ne starať či o tom, ako sa zrodil detský návrh sklených aerárií sa dočítate v archíve našich blogov.