Ako sa zrodil detský kreslený návod na osadenie aerária

Aj deti sa nechali uniesť krásou tillandsií a ozdobami, ktoré sa z nich dajú vyrobiť. Takto sa pre tillandsie nadchla malá Lujza, ktorá rada kreslí, aranžuje a cíti sa tak trochu súčasťou nášho pracovného tímu v MonaLu. Jej tvorivú dušu najviac oslovili kreatívne sady a tak si z nich niekoľko krásnych ozdôb vyrobila.

S blížiacimi sa letnými prázdninami je tu morská sada s mušľami a pieskom, ktorá pripomína slnkom zaliate pláže a letnú dovolenku. Nechajte svoje deti tvoriť a vykúzliť originálnu dekoráciu, ktorá poteší a skrášli akýkoľvek priestor, konferenčný stolík alebo detskú izbu.

Ako to začalo?

Spomenuli sme Lujze, že by sme potrebovali návod, postup ako si ľudia doma sami vytvoria svoj malý kúsok prírody v sklenenej nádobe. Dlho neváhala a smelo sa pustila do jeho výroby.

Niektoré sklenené nádoby sa nazývajú aeráriá. Pomerne krkolomné slovo, však? Slovo pochádza z latinského slova aer, čo znamená vzduch. Podobne ako akvárium ( z latinského slova aqua – voda), ktoré je sklenenou nádobou plnenou vodou, získalo aerárium svoj názov práve preto, že tieto nádobky visia zavesené vo vzduchu a sú ním „vyplnené“.

Zavesené sklenené nádobky rôznych tvarov sú vhodné práve na pestovanie tillandsií a slúžia ako malý skleník.

Tento obrázkový postup pribaľujeme k všetkým našim kreatívnym sadám.

A aby to úplne vyšperkovala, dostala nápad a bez akéhokoľvek usmerňovania sama vytvorila omaľovánky s tillandsiami. Rozhodli sme sa, že ich budeme našim zákazníkom rozdávať ako poďakovanie za nákup.

Aerárium omaľovánka

Vytvorte si doma kúsok prírody

Návod je farebný, kreatívny a vytvorený dieťaťom. Sady na výrobu vlastných visiacich ozdôb sú preto vhodné nie len pre dospelých, kreatívnych nadšencov, kutilov či domáce žienky, ale aj pre deti. Zaujmete ich nie len originálnou tvorivou aktivitou ale aj zaujímavým výsledkom, ktorý sa stane doplnkom každej detskej izby.

TIllandsie navyše vyzerajú ako malý ježkovia, majú šialené tvary a výzor, ktorý sa deťom na prvý pohľad zapáči. Starostlivosť o ne je jednoduchá a deti sa pri nich naučia zodpovednosti za rastlinky.

Takže neváhajte a objednajte si v našom obchode ešte dnes tú svoju. My s Lujzou veríme, že sa vám to bude páčiť.