Ako vznikla vzájomná spolupráca, ktorá podporuje slovenský dizajn a lokálnych výrobcov ?

MonaLu, firma ktorú sa snažíme budovať s rešpektom k prírode. Všetci traja – Lucia, Monika a Matej  sme milovníci tilandsií. Snažíme sa vám ukázať ako si možno tieto krásne vzdušné rastliny naaranžovať vo vašich domovoch. Vytvárame preto dekorácie s tilandsiami, ktorými si môžete zútulniť vaše bývanie alebo nimi môžete potešiť svoju lásku, mamu, či priateľov. Naše doplnky sa snažíme vyrábať z miestnych zdrojov alebo kupovať a navrhovať s lokálnymi výrobcami.

V roku  2019 sme sa  preto rozhodli osloviť na spoluprácu slovenské firmy a kreatívnych ľudí so šikovnými rukami :-). A tak začali naše spolupráce.

KORKII

Slogan značky KORKII hovorí naozaj jednoznačne – „We think green“. Podobne ako aj my v našej firme myslia zeleno. Ručne vyrábajú korkové hračky, stavebnice a iné edukačné pomôcky, ktoré si môžete pozrieť na ich webovej stránke https://korkii.sk/. Korok je materiál, ktorý sa získava z kôry duba korkového. Patrí medzi obnoviteľné zdroje, takže sa nič nezničí, len sa využije kôra, ktorú si potom strom vie doplniť. Pre našu firmu navrhli a vyrábajú nádoby, do ktorých umiestňujeme tillandsie. S nádobami sa dajú robiť rôzne variácie a umožňujú viac spôsobov dekorovania.

Kedže sme dostávali od vás otázky ako umiestniť sklenené gule na rovné plochy, stoly, poličky, vyrobili pre nás aj podložky pod aeráriá. Nemusíte sa tak teraz už obávať, že sa skotúľajú a zničia.

WOODENKA

Mladý sympatický pár, ktorý ako sami hovoria má lásku k drevu, k prírode a pekným trvácim veciam s hodnotou. Ich prácu si môžete pozrieť na https://www.sashe.sk/WOODENKA. Zo spoločných návrhov pre nás vyrobili z preglejky stojany v tvare stromčekov, do ktorých umiestňujeme gule. Cez vianočné sviatky ste si tak mohli obzvláštniť vašu vianočnú výzdobu našimi stromčekami v dvoch rôznych tvaroch. Jeden je v minimalistickom štýle v tvare trojuholníka a druhý klasický. Pripravujeme spolu pre vás ďaľšie novinky – rámy, do ktorých budeme umiestňovať gule. Máte sa teda ešte na čo tešiť.

Pri našej práci používame aj polotovary ako sú sklenené gule, geometrické kovové dekorácie, háčkované doplnky. Väčšina produktov je z miestnych zdrojov a lokálnych trhov, čínske polotovary v našej tvorbe nenájdete.

Matej je člen nášho týmu, ktorý vyrába drevené kvetináče, nástenné obrazy zo starého dreva v kombinácii s viničom a taktiež rámy na gule. Keďže drevo je veľmi krásny a rôznorodý materiál, každá nádoba alebo obraz je originál.

Mnohé z týchto produktov už zdobia príbytky našich klientov a veríme, že tieto živé dekorácie im robia radosť a potešenie.